Staff

Old Timers Reunion is a sanguine, specious and spectacular event that could not happen without the tireless and unselfish assistance of the following esteemed colleagues, many of whom give countless days and hours of their personal time in order that you attendees will have a great OTR experience and keep you coming back, year after year. We would be truly remiss to not recognize, honor and thank these wonderful, wily and whimsical Wunderkinds.

Chairman

Shack

Vice-Chairman

Ben Mirabile

Special Assistant to the Chairman

Noel Joy Shackelford

Treasurer

Mike Oatney

Awards Ceremony

Hannah Davis, Nigel Willis

Bonfire

Darrell Spence (design and construction)

Breakdown Press (additional printing)

Bob Hoke

BrewCrew Chiefs

Todd and Diane Bozenbury,

Jean DeVries, Rob Warner

Campground and Pavilion Decorations

Darrell Spence

Children’s Activities

Sidney Hawkins, Larry (‘Batman’) Rohr

Communications (2-way radios, HAM Net)

Scott Davis

Contests and Speleo-Olympics

Sharon Brinkman-Windle, Cherie Schock, Robert ‘Ziggy’ Seager

Coot & Holler Gazette

Bill and Carol Jackson

Cooters Pub

Shack, Sharon Brinkman-Windle,

Sidney Hawkins, Colin Lynch, Stacy Mock, Gene Pelter, Jennifer Pelter

Dirty Deeds

Dave Woods, Denny Woods

Doo-Dah Parade Grand Marshall

Emily Davis (of Speleobooks)

Doo-Dah Parade Judges

Pauline Apling, Scott Baker,

Mary Ellen Garton, Shelley Kidwiler, Ruth Williams

Electricians

Bill Bradwell, Tom Keith

Event Tent Host

Dave Field, Sarah Mosberg

First-Aid Station

Stephen Mosberg

Gate Coordinator

Roger June

Grounds

John Harris

Guidebook

Gary Gibula

Home Brew Gathering

Bill Ridgely, Wendy Aaronson

Homemade Wine Competition

Eric Deal

Horticulture and Site Beautification

Becca Shaw

Kiddie Korral Movies, Slide Show

Dead Puppies Grotto

Live Entertainment Coordinator

Jim Moen

Barry “Bear” Welling

Lutz Rock Memorial Ceremony

Jim Forsythe, Lor Windle

OTR Graphic Artist / Logo Design

Amanda Willis

OTR Merchandise

Sarah Richards

Registration

Bobbie Seng, Kat Crispin,

Bill Boehle, Steve McLuckie

Registration system development

Pat Cuttier, Zach Simonetti,

Charlie Williams, Kat Crispin,

Bobbie Seng, Sarah Richards, Shack and Scott Baker

Sauna

Rich Geisler (Operations)

Jim Perkins, Alan Staiman

Security

Tim Ayers (Chief), Rich Monty (Asst. Chief), Lizette Molina (Chief Emeritus), Bill Bradwell (Deputy), Scott Davis (Deputy), Lor Windle (Deputy), Melissa Ward (Administrative Deputy), Security Team: Carl Conover, Annette Conover, Paul Conover, Don Conover, Bru Randall, Susi Weston, Patch Adams, Steve Frankhouser, Judy Koon, Bill Liebman, Terry King, Dave Akers, Drew Simmons

Sound and Music Engineer

Gary Gibula

TRA Elections Committee

Susan Nettles

Vendor Coordinator

Norma Dee Peacock

Virgin Guidebook

Ruth Williams

Website and Social Media

Zach Simonetti

Ruth Williams

The ‘Wild Side’

Brian Cunningham